Wibratory do betonu i ich poszczególne rodzaje

Wrzesień 25, 2018

Wibrator do betonu przyczynia się do ujednolicenia mieszanki betonowej. Generuje on pewne drgania, które wprowadzają w ruch masę betonową. W ten sposób pozbywa się one pęcherzyków powietrza i grudek. Efektem jest powstanie gęstszej mieszanki betonowej.

3 podstawowe rodzaje wibratorów do betonu

Można wyróżnić spośród tych urządzeń budowlanych, podstawowe 3 rodzaje. Pierwszy z nich stanowi wibrator wgłębny. Posiada on długą buławę, zazwyczaj jest on lekkich rozmiarów. Innym rodzajem jest wibrator powierzchniowy. Wykorzystuje się go zazwyczaj na zewnątrz budynków. Sprawdza się on przy dużych placach budowy. Oddziałuje on na mieszankę betonową za pomocą stalowej płytki. Ta stalowa płytka wprawiana jest w charakterystyczne drgania za pomocą wbudowanego silnika.

Wibrator do betonu w każdym wymiarze

Kolejnym rodzajem urządzenia jest wibrator przyczepny. Złożony jest on w większości przypadków z listew posiadających system wibracyjny. Sprawdza się on przy dużych płytach betonowych oraz przy różnego rodzaju zabudowach rurowych. Wibrator do betonu cena różni się w zależności od konkretnego modelu, od średnicy buławy oraz od szczególnego zastosowania. Wśród tych elektronarzędzi można wyróżnić te kompaktowe oraz wibratory większego rozmiaru.

Sprawdź http://lambor.net.pl/wibrowanie-betonu/

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *