Wibrator wgłębny i jego parametry

Wrzesień 24, 2018

Wibrator wgłębny służy głównie do wibrowania słupów oraz ścian. Zazwyczaj tego typu elektronarzędzie jest lekkie i poręczne. Tanie narzędzie budowlane generuje drgania o odpowiedniej częstotliwości. Mieszanka betonowa utworzona po czynności wibrowania będzie miała odpowiednią gęstość, będzie ona jednorodna i spójna.

Jak wygląda wibrator wgłębny?

Wibrator wgłębny posiada charakterystyczny wydłużony przewód, które jest jednocześnie bardzo elastyczny. Wibrator wgłębny przyspiesza proces zagęszczania mieszanki betonowej. To urządzenie budowlane stosowane jest najczęściej do mieszanek o półciekłej konsystencji. Są to najczęściej małe i średnie place budowlane. Może on być używany w trudno dostępnych miejscach.

Wibrator wgłębny i jego specyfikacja

Wyżej wymienione urządzenie sprawdza się przy penetracji trudno dostępnych miejsc. Skutecznie poprawia ono jakość mieszanki betonowej. Prawidłowo zrealizowana praca z wykorzystaniem wibratora wgłębnego przyczyni się do powstania trwałej i jednolitej masy, która będzie odporna na wiele czynników. Jednak skuteczność całego procesu, zależy również od ogólnej jakości masy betonowej. Ważna jest także moc buławy oraz jej średnica, gdyż występuje ona w różnych rozmiarach.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *