Wibrator do betonu o szerokim spektrum działania

Wrzesień 13, 2018

Wibrator do betonu jest to urządzenie, którego celem jest zagęszczanie mieszanki betonowej. Dzieje się to za sprawą wibracji, które wypierają pęcherzyki powietrza z takiej mieszanki. Jest to bardzo ważny proces, dzięki któremu może być stworzona wysokiej jakości mieszanka betonowa, bez pęcherzyków powietrza, która w przyszłości nie pęknie ani się nie uszkodzi.

Wibratory do betonu – rodzaje

Warto zauważyć, że na rynku budowlanym można wyróżnić różne rodzaje wibratorów do betonu. Wśród najbardziej popularnych można wyróżnić na przykład urządzenia zewnętrzne, wgłębne a także mechaniczne. Popularnością cieszą się też urządzenia częstotliwościowe, a także wibratory do betonu pneumatyczne. Wibratory wgłębne stosowane są często do wibrowania ścian, a także do wibrowania solidnych, betonowych słupów.

Cechy szczególne urządzeń

Wibratory pneumatyczne składają się z trzech podstawowych części: napędu, węża oraz również z buławy. W tym przypadku buławę wkłada się do betonu i w ten sposób następuje praca urządzenia. Natomiast wibratory częstotliwościowe złożone są z buławy oraz z przetwornicy częstotliwości. Zazwyczaj stosowane są w tym przypadku średnice buław mierzące od około 35 do nawet 60 milimetrów.

Leave a Reply:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *